صفحه اصلی / جدایی / دوست داشتن در خیابان یک طرفه

دوست داشتن در خیابان یک طرفه

 

چه باید كرد؟
در بسیاری موارد دیده می شود افرادی كه دچار عشق یك طرفه هستند، به این دلیل كه شهامت ابراز و مطرح كردن آن را به طرف مقابل ندارند یا نمی توانند بپذیرند كه معشوق شان هیچ میل و رغبتی به برقراری ارتباط با آنها ندارد سكوت و صبوری و رنج كشیدن را پیشه می كنند و آن را نوعی تلاش برای رسیدن به عشق شان می پندارند اما این باور یك باور اشتباه است. به این دلیل كه با سكوت و صبوری كردن نه تنها هیچ میل و رغبتی در طرف مقابل ایجاد نمی شود بلكه ممكن است با دیدن این همه عطش و فشار عاطفی عقب نشینی كرده و بیشتر دوری كند.

میزان علاقه اش را بسنجید
در قدم اول یكی از بهترین راهكارها این است كه از دوستان و افرادی كه به طرف مقابل شما نزدیك هستند اطلاعاتی در زمینه میزان علاقه او به شما به دست بیاورید. شاید او اصلا به ایجاد ارتباط عاطفی علاقه مند نیست، شاید هم معیارهایی كه دارد با ویژگی های شما فاصله زیادی دارد یا اینکه با شخص دیگری در ارتباط است، شاید هم تمایلاتی در او وجود داشته باشد و اگر از راه درست و منطقی از علاقه شما مطلع بشود رابطه عاطفی متعارفی شكل بگیرد.

 

واقعیت را بپذیرید
اگر این تلاش جواب نداد، سعی کنید واقعیت را بپذیرید. وقتی عاشق کسی هستیم احساس می کنیم که آن فرد تنها کسی است که می تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم.

 

فراموشش کنید
فراموشش کنید؛ برهم خوردن یک رابطه عاطفی سخت ترین قسمت است. تا می توانید گریه کنید، بعد همه نشانه های او را از زندگی تان پاک کنید. به کارهایی رو بیاورید که مشغولتان می کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می برید. این کار باعث می شود دیگر در مورد آن فرد خیالپردازی نکنید و به جنبه های دیگر زندگی هم نگاه کنید.

فرصت ازدواج را از خود دریغ نکنید
فرصت عشق و ازدواج را از خودتان دریغ نکنید؛ به زندگی خودتان برسید و فرصت های دیگر زندگی تان را از دست ندهید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید. عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده اید و به نظر می رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزشتان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می شوید که می تواند شاد و خوشبخت تان کند و به همان اندازه دوستتان خواهد داشت.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

اصلی‌ترین عامل طلاق های عاطفی

ازدواج‌های احساسی و هیجانی ازدواج‌های احساسی وهیجانی که درجامعه کنونی افزایش پیدا کرده، منجر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *