صفحه اصلی / مسائل مالی / اصول گفتگوهای مالی قبل از ازدواج

اصول گفتگوهای مالی قبل از ازدواج

 

نهایت صداقت را به کار بگیرید
اگر بدهی دارید، صادقانه موضوع را در میان بگذارید. درک می کنیم که بدهی داشتن معمولا باعث ایجاد احساس خجالت می شود و خیلی وقت ها همین احساس انگیزه ای است که شفاف در این باره صحبت نکنید. اما یادتان باشد، پنهان کردن واقعیت و حرف نزدن درباره بدهی ها می تواند عواقب بدتری داشته باشد و احساس گناهی بسیار شدیدتر از خجالت زدگی به همراه داشته باشد.

همدلی ایجاد کنید
بحث درباره پول این قابلیت را دارد که به سرعت احساسی می شود و حس مشارکت برای برطرف کردن مشکل را در طرف مقابل ایجاد می کند. زمان کافی برای گفتگو درباره پول، مسایل مالی و توانمندی ها یا ناتوانی های مادی تان کنار بگذارید. با هم دنبال راه چاره باشید اما یادتان باشد مسئولیت بدهی ها یا ناتوانی های مالی تان را به دوش همسر آینده تان نیندازید. فقط از او طلب همدلی کنید.

سوالات مهم بپرسید
سوال پرسیدن درباره مسایل مالی مهم ترین کاری است که باید انجام دهید. برای این که رویکرد مالی همدیگر را بفهمید، باید این سوالات را از هم بپرسید:
-رویکرد والدین تو درباره پول یا بدهی چه بوده است؟
-آیا اتفاقات خاصی در گذشته وجود دارد که دیدگاه ات را درباره پول تغییر داده باشد؟
-چه رویکردها و دیدگاه هایی درباره پول داری که می توان برای بهبود آنها تلاش کرد؟
-ترس و امید اصلی تو درباره آینده مالی مشترکمان چیست؟

 

برنامه ریزی کنید
برنامه ریزی کلید هر نوع پیشرفت است. در اولین فرصت برای تامین مالی زندگی آینده، تامین هزینه های ازدواج و پر کردن چاله ها و بدهی ها برنامه ریزی کنید. تمام هزینه های عروسی و زندگی آینده تان را به صورت مجموع محاسبه کرده و براساس درآمد و توانایی مالی خانواده نسبت به پرداخت آنها اقدام کنید. دقت برنامه ریزی شما با دانستن حداقل و حداکثر بازپرداخت ممکن ماهانه، امکان قرض یا وام گرفتن، میزان ثابت و بی تغییر درآمدتان و مدت زمان بازگرداندن بدهی هایتان ارتقا پیدا خواهد کرد.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

چرا زن و شوهر‌ها به هم خیانت مالی می‌کنند؟

پنهان کردن پول ما آن را خیانت مالی می‌نامیم چون این خلاف چیزی  می باشد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *