صفحه اصلی / گذشته / چند همسری و تبعات آن

چند همسری و تبعات آن

خیال می کردم او مجرد است
فریبا چند سال است که همسر دوم محسن شده است. وقتی از او می پرسیم که چرا همسر دوم شدی می گوید:

من و محسن ده سال با هم دوست بودیم. در تمام این مدت تصور می کردم او مجرد است. وقتی اصرار داشتم که رابطه دوستی را تمام کنیم و ازدواج کنیم او بعد از ده سال اعتراف کرد که همسر و دو فرزند دارد. در آن زمان آنقدر وابسته او شده بودم که دیگر نتوانستم از او جدا شوم و نهایتا با هم ازدواج کردیم…

از تنهایی خسته شده بودم
پرستو می گوید:  چند سالی بود که والدینم را از دست داده بودم. همه خواهر و برادرها هم ازدواج کرده و سر زندگی خود بودند. بازنشسته هم شده بودم و دیگر واقعا تنها شده بودم. احساس بی پناهی می کردم. وقتی به طور اتفاقی در پارک با حمید اشنا شدم بدون اینکه همسر و فرزند داشتن وی برایم مهم باشد برای فرار از تنهایی رابطه را ادامه دادم تا کار به ازدواج رسید..

از نوجوانی عاشقش بودم
میترا از نوجوانی عاشق محمود بود. وقتی خبر ازدواج محمود به گوش میترا رسید او ماهها دچار افسردگی شد در نهایت هم به خاطر فرار از این وضعیت روحی وارد ازدواج با سعید شد. ازدواج وی با سعید هم دیری نپایید. آنها از هم جدا شدند و میترا باز تنها شد و به یاد محمود افتاد. او دیگر آن دختر کم روی سابق نبود. به بهانه های مختلف به مغازه محمود رفت و آمد می کرد تا این که بالاخره کار به ازدواج رسید.

فرصتهای ازدواج را از دست داده بودم
سودابه می گوید: سالها بود که دیگر خواستگار مناسبی نداشتم. آن قدر درگیر ادامه تحصیل و سپس کار شده بودم که اصلا فراموش کردم می توانم ازدواج هم بکنم. ناگهان به خودم آمدم و دیدم چهل سالگی را پشت سر گذاشته ام، پدرم را از دست داده ام و تمام خواستگارانم شرایط مناسبی مانند سابق ندارند.

در محل کار یکی از همکارانم از من خواستگاری کرد؛ علی رغم اینکه همسر و فرزند داشت. وقتی دلیل را از او جویا شدم او بیان کرد که همسرش دچار بیماری است و رابطه زناشویی ندارند و به همین دلیل وی در صدد ازدواج مجدد است. چند بار به او جواب رد دادم اما نهایتا با پیگیری وی و سپس تنهاتر شدن بیشتر خودم، تصمیم گرفتیم ازدواج کنیم …

 

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

چگونه اعتماد از دست رفته‌ی همسرمان را برگردانیم؟

    ۱٫ مسئولیت رفتار و عملکردتان را بپذیرید: در ابتدا بهتر است هر کدام از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *