صفحه اصلی / جدایی / ادامه دادن رابطه تنها به این دلایل، اشتباه است

ادامه دادن رابطه تنها به این دلایل، اشتباه است

 

دوستش دارم 

علی رغم تمام احساس شما به طرف مقابل تان، گاهی دوست داشتن دلیل خوبی برای شروع و ادامه یک رابطه نیست. شما دوست صمیمی، حیوانات یا حتی استادتان را دوست دارید، اما آیا این دلیل برای زندگی با آنها کافی است؟

 

 

 

او عذر خواهی کرده است 

تنها به این دلیل که طرف مقابل تان برای رفتار بد خود عذر خواهی کرده است، مستحق بخشش شما نمی باشد. «ببخشید، من زندگی تو را نابود کرده ام» دلیل خوبی برای ادامه رابطه نیست زیرا احتمال این که بار دیگر رفتارهای بد خود را تکرار کند، زیاد است.

 

 

 

از تغییرات می ترسم 

تنها شما نیستید که از تغییرات هراسانید، بر هم زدن نظم زندگی برای اکثر آدمها سخت است. اما زمانی که شرایط زندگی مطلوب شما نیست، بهتر است هر چه زودتر آن را تغییر دهید، حتی اگر برایتان سخت باشد. رابطه عاطفی می تواند زندگی هر فردی را از این رو به آن رو کند اما این بدان معنی نیست که شما هم باید تا آخر عمر به آن تن دهید.

 

 

 

زمان زیادی را با هم گذرانده ایم 

به هیچ وجه در رابطه ای که آزارتان می دهد نمانید، تنها به این دلیل که شما زمان زیادی را با هم گذرانده اید. فرقی نمی کند یک سال، دو سال یا پنج سال در کنار هم بوده اید، به محض این که احساس کردید این رابطه دیگر خوشحال تان نمی کند، آن را بهم بزنید. شما آزادید تا برای زندگی خود تصمیم درست را بگیرید پس تنها به خاطر طول رابطه تان، باقی زندگی تان را تباه نکنید. شما هیچوقت برای پیدا کردن عشق زندگی پیر نیستید.

 

امیدوارید که او تغییر کند 

گاهی وقت ها آدمها تغییر می کنند اما این موضوع همیشه و در مورد تمام آدمها درست نیست. شما نباید تمام زندگی تان را تنها به امید روزی که شاید شریک زندگی تان تغییر کند، هدر دهید. به جای تلاش برای تغییری که احتمالش کم است، بهتر است به دنبال فرد دیگری که ویژگی های مورد نظر شما را دارد باشید.

 

 

 

با خانواده و دوستان او رابطه خوبی دارم 

جدا شدن از فردی که با او رابطه دارید زمانی سخت تر می شود که با خانواده و دوستان نیز در ارتباط باشید و بالاتر از آن رابطه خوبی میان تان برقرار باشد. به عنوان مثال پدر او شما را دوست دارد یا خواهرش یکی از دوستان صمیمی شماست.

 

 

 

او وفادار است 

اگر چه وفاداری یکی از مهمترین خصوصیات افراد در هر رابطه ای است اما ویژگی نادری نیست که شما تنها به این دلیل به رابطه خود ادامه دهید. افراد وفادار زیاد وجود دارند که شما می توانید به آنها اعتماد کنید پس اگر شریک زندگی تان خصوصیات اخلاقی خوبی جز وفاداری ندارد، بهتر است که او را رها کنید.

درباره amin

این مطالب را نیز ببینید!

طلاق به دلیل پنهان‌‌ کردن بیماری

  وقتی افراد بازیچه بیماری دیگران می‌شوند  چندوقت قبل در دادگاه یک مرد جوان درخواست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *