خانه / مشاوره /  چگونه برای ازدواجمان چرتکه بیندازیم؟

 چگونه برای ازدواجمان چرتکه بیندازیم؟

حساب و کتاب ازدواج
یكی از مهم‌ترین اصول در دوره نامزدی، شفافیت در امور مالی است. لازم است هر دو طرف در این حوزه‌ها با شفافیت و صراحت با هم صحبت كنند:

۱٫ شغل فعلی
۲٫ میزان درآمد واقعی فعلی
۳٫ هرگونه تغییر احتمالی در درآمد در‌ آینده
۴٫ انتظارات مالی‌ای كه طرفین چه در دوره نامزدی و چه پس از عروسی از همدیگر دارند.
۵٫ هرگونه برنامه یا طرح مالی برای آینده از قبیل سرمایه‌گذاری و… كه مستلزم صبر، تحمل و استقامت زوج در آینده باشد.

 

رفتار مالی خانواده‌ها
بسیار مهم است كه نامزدها در طول دوره نامزدی، وضعیت مالی خانواده طرف مقابل را در نظر بگیرند زیرا اختلاف شدید سطح مالی و اقتصادی، احتمال بروز تنش و تعارض را در زندگی آینده زوج بسیار بالا می‌برد و احتمال طلاق را افزایش می‌دهد. همچنین ممكن است باوجود وضعیت مالی مشابه خانواده‌ها، رفتارهای مالی دو خانواده متفاوت باشد مثلا هر دو خانواده بسیار مرفه باشند و سطح اقتصادی یكسانی داشته باشند اما یكی از خانواده‌ها معتقد به حسابگری مفرط در خرج‌كردن باشد و خانواده دیگر، اهل بریز و بپاش و ولخرجی.

این نگرش‌های متفاوت در درجه اول در دوره نامزدی و مراسم نامزدی و عروسی تاثیر می‌گذارد و اختلاف‌هایی به وجود می‌آورد كه ممكن است خفیف و گذرا یا شدید و عمقی باشد. از طرف دیگر، وقتی دو آدم تربیت‌هایی با این همه تفاوت داشته باشند و قرار باشد با هم زیر یك سقف زندگی كنند، ممكن است در ساده‌ترین مسایل مالی دچار اختلاف شوند.

تفاوت رفتار مالی از زوجین
دختران و پسرانی كه می‌خواهند با هم ازدواج كنند، باید به رفتارهای مالی طرف مقابلشان دقت كنند، مثلا اینكه طرف مقابل درخواست‌ها و توقع‌های مفرط و غیرمنطقی مالی از طرف مقابلش دارد؟

آیا حاضر است برای رسیدن به این اهداف مالی، هر روز بحث و دعوا و ناراحتی راه بیندازد؟

آیا مرد هنوز تمایل دارد كه پول‌هایش را با الگوی دوره مجردی صرف دوستان یا هزینه‌های شخصی دیگر كند یا به بلوغی رسیده است كه بداند اكنون مسوولیت یك زندگی دو نفره را برعهده دارد؟

 

آیا طرف مقابل خسیس است یا ولخرج؟
زندگی یك فرد خسیس با یك فرد ولخرج مشكلات زیادی در پی خواهد داشت.

آیا یكی از طرفین خود را متعهد می‌داند برخی هزینه‌های خانواده‌اش را تامین كند؟ دیدگاه همسر درباره این هزینه‌ها چیست؟ همسر نباید صرفا براساس عشق و علاقه، این تعهدات را چشم بسته بپذیرد چون این خطر وجود دارد كه مدتی پس از شروع زندگی تازه، یادش بیفتد كه این هزینه‌ها و تعهدات را قبول ندارد.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری میشه عادت های بد فراموش کنیم

چون همانطور که از اسمشان پیداست آن ها عادت هستند و چون عادت در درونتان شکل گرفته ترک کردن آن کار سختی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *