خانه / والدین / چطور پدر خوبی باشیم

چطور پدر خوبی باشیم

چطور پدر خوبی باشیم

پدر خوب بودن فقط هدیه گرفتن و یا شهربازی بردن کودک نمی باشد کودک شما علاوه بر این حال نیاز به روابط عاطفی با پدرخود است. پدران می توانند مثل مادر آن نقش مهمی در ارتباط با فرزندان خود ایجاد نمایند کارهای مربوط به کودکان مخصوص مادران فقط نیز پدران نیز می‌توانند مانند مادران برای کودک خود وقت بگذارند .

کمی فعال تر باشید

پدران باید خلاقیت و نوآوری داشته باشند تا بتوانند از عهده مسئولیت‌های کودک خود بربیایند به جای اینکه اجازه دهید همسرتان پوشک بچه را عوض کند یا کودکی که در حال گریه است را آرام کند شما خودتان مشغول شوید هر جایی که نیاز شد از همسر خود راهنمایی بگیرید و اطلاعات خود را با همسر خود به اشتراک بگذارید

با کودک خود دوست شوید

شما نیز می‌توانید مثل همسرتان با تمرین و تلاش به بهترین شکل از پس مسائل کودکتان بر بیاید هرجایی که نمی‌دانید از همسر خودتان بپرسید.

با کودکانتان ارتباط احساسی برقرار کنید

تعاملات فیزیکی از مهم‌ترین قسمت‌های ارتباط پدر و فرزند می باشد .سعی کنید جوری رفتار کنید از نظر احساسی که کودک احساس کند همیشه در دسترس هستید.

یک شریک باشید

سعی نکنید فقط یاری رسان باشید دیگر این روش جواب نمی دهد اگر میخواهید به شکل کامل در کارها مشارکت کنید باید مسئولیت های خانه داری و وظایف بچه را به شکل فعال انجام دهید.

به همسر خود احترام بگذارید

پدر بودن به معنای رسمیت شناختن اموراتی است که همسر در خانه انجام میدهد و احترام به تصمیم گیری های او می باشد

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری با خواهر شوهر مجرد خوب باشیم

از خواهر شوهر مجردتان «هیولا» نسازید. برداشت های ذهنی شما یکی از مهمترین عوامل تعیین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *