خانه / اختلافات زوجین / چجوری عدم تفاهم برای تربیت فرزندان رابطه زناشویی را آسیب می رساند

چجوری عدم تفاهم برای تربیت فرزندان رابطه زناشویی را آسیب می رساند

 

به نفع فرزندتان جلو بروید

همه اختلاف و تنشی که به وجود می اید برای تربیت بهتر فرزندتان می باشد در غیر این صورت اصلاً نیازی نیست وارد این نزاع بشوید. اگر مسأله شما تربیت درست فرزندتان است کاری را بکنید که واقعاً به نفع اوست. البته هر والدی در این میان گمان می کند راهی که می رود در جهت خیر و صلاح فرزند است. واقعیت این است که شناخت خیر دیگران به ویژه خیر فرزند کار چندان ساده ای نمی باشد. زیرا ممکن است آنچه یک والد به عنوان خیر فرزند در نظر می گیرد بر اساس یک باور یا تجربه شخصی اشتباه اتفاق بیفتد.

‏پشت پرده  دعوا کنید

در شرایطی که پدر و مادر رفتار خشونت آمیز و ناهنجاری علیه فرزندتان ندارد بهتر است پشت پرده درباره عدم توافق و تفاهم با هم حرف بزنید. هر تصمیمی که مربوط به بچه هاست و خود آن ها هیچ نقش مستقیمی در تصمیم گیری ندارند نباید با حضور آنها اتفاق بیفتد. فرزندتان لازم نیست بداند که شما در مورد نحوه تربیت او با هم اختلاف نظر دارید زیرا این می تواند ابزاری به دست او علیه شما و همسرتان باشد.‏

 

انعطاف داشته باشید

روش شما در تربیت و آموزش نیاز به انعطاف پذیری بیشتری دارد. در دوره های مختلف و با توجه به شرایط متفاوتی که وجود دارد شما نیاز به بازنگری به روش ها و اهداف خود در تربیت فرزندتان دارید. بنابراین بسیار ضروری می باشد که هرچقدر هم به روش خودتان اعتقاد دارید در برابر آن انعطاف پذیر نیز باشید. به فکر و نظر همسرتان فکر کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که در رفتار اشتباه کرده باشید. 

 

 

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

فایده اینکه در زندگی ببخشیم

بخشش می‌تواند به معنی ارسال این پیام به فرد باشد که همیشه عشق قوی‌تر از نفرت و ترس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *