خانه / دانستنی های زندگی مشترک / چطوری از حرف های دیگران ناراحت نشویم؟

چطوری از حرف های دیگران ناراحت نشویم؟

 

ارزش خودتان را بشناسید 

اگر خودتان را خوب بشناسید می توانید قضاوت کردن را متوقف نمایید.برای شناختن خودتان وقت بگذارید با اهمیت ندادن به حرف مردم و بدون در نظرگرفتن اینکه درباره‌تان چه می‌گویند و چه فکری می‌کنند به شناخت خود برسید.

محرک‌های احساسی‌تان را بشناسید 

برخی از رفتار های گذشته دیگران برایمان سنگین بوده است و مارا کمی احساسی کرده است انها را پیدا کنید

به همین خاطر، به‌محض اینکه هر فردی کوچک‌ترین ایرادی از شما بگیرد، باعث می‌شود نسبت به بقیه که در شرایط مشابه شما قرار دارند، واکنش بیشتری نشان دهید.

سعی کنید خودتان باشید 

سعی نکنید کس دیگه تبدیل بشوید و انچه هستید را بپذیریدکارهایی که دوست ندارید انجام ندین فقط کارهایی که دوست دارید انجام دهید

از اشتباه کردن نترسید

به خود اجازه‌ اشتباه کردن بدهید و بدانید که اشتباهات بخشی از زندگی است و باید طی شود تا رفتار درست انجام شود زمانی که قدم اشتباهی برمی‌دارید، خود را ببخشید. خیلی خوب است که در قبال کارهایتان مسئولیت پذیری داشته باشید، ولی اگر کسی با شما مخالف کرد، خودتان را بیش‌ازحد مجازات نکنید.

برای روابط مرز تعیین کنید 

برای رابطه تان خط و مرز قرار بدهید وقتی تمام کارهایتان را به نیت راضی کردن دیگران انجام می‌دهید، اگر آنها کاری انجام دهند که ناراحت‌تان کند، واکنش غیرعادی‌ای نشان می‌دهید.

منبع: آرمان امروز

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری کت و شلوار طوسی بخریم

تعیین قد آستین اصولی دارد؛ آستین كت جایی تمام می‌شود كه دست شروع می‌شود، پیراهن هم باید نیم سانت از آستین كت بیرون بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *