خانه / پزشکی / چرا فشار خون می گیریم راه درمان خانگی

چرا فشار خون می گیریم راه درمان خانگی

دلایل پرفشاری خون چه چیزهایی هستند؟

پزشکان درباره دلایل این که چرا برخی افراد در مقایسه با دیگران دارای فشار خون بالا و مقاوم نسبت به درمان هستند، ۱۰۰ درصد مطمئن نبوده اما برخی عوامل وجود دارند که شما را در معرض خطر بیشتری قرار می دهند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن :

 با افزایش سن احتمال این که به پرفشاری خون مقاوم مبتلا شوید، بیشتر می شود.

نژاد :

 آفریقایی آمریکایی تبارها نسبت به نژادهای دیگر در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به پرفشاری خون مقاوم قرار دارند.

جنسیت:

 مردان نسبت به زنان احتمال بیشتری دارد به فشار خون بالا که درمان آن دشوار است، مبتلا شوند.

عوامل دیگری نیز وجود دارند که می توانند موجب پرفشاری خون مقاوم شده اما برگشت پذیر هستند و پزشک باید آنها را مشخص کند. از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سندرم کت سفید: 

برخی افراد با ورود به مطب پزشک عصبی می شوند که افزایش فشار خون آنها را در پی دارد. اگر شما از جمله این افراد هستید می توانید با پوشیدن یک دستگاه نظارت بر شرایط قلب برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت احتمال ابتلا به پرفشاری خون مقاوم را بررسی کنید.

داروهای تجویزی دیگر :

 برخی داروها مانند ضد التهاب های غیر استروئیدی (NSAIDs)، قرص های رژیمی، ضد احتقان ها، و حتی داروهای ضد افسردگی می توانند فشار خون انسان را افزایش دهند. اگر در حال مصرف دارویی هستید که فکر می کنید در افزایش فشار خون شما موثر است، با پزشک خود در این زمینه صحبت کنید

درمان

:«مصرف لبنیات کم چرب به افراد مبتلا توصیه می‌شود به دلیل اینکه یکی از عوامل موثر در پرفشاری خون کمبود کلسیم دریافتی است و اگر پرفشاری افراد ناشی کمبود کلسیم باشد با مصرف مکمل‌ها بهبود پیدا می‌کنند و مصرف روزانه ۲ تا ۳ واحد لبنیات کم چرب توصیه می‌شود.»

این عضوهیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد:«از دیگر راه‌های درمان طبیعی پرفشاری خون می‌توان به کاهش مصرف چربی‌های کل رژیم غذایی و کاهش کالری دریافتی اشاره کرد بخصوص کاهش مصرف چربی‌های اشباع شده و جایگزین کردن روغن زیتون، یا روغن کانولا و یا روغن ماهی توصیه می شود

منبع:بیتوته،همشهری انلاین

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دلیل انحراف داشتن انگشت شست پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *