خانه / اطلاعات عمومی / دانستنی راجب پادکست

دانستنی راجب پادکست

پادکست يا به طور کلي نت کست يک سري از فايل هاي ديجيتالي (صوتي يا تصويري) هستند که مخاطبان آنها را براساس سليقه خودشون دنبال و دانلود ميکنند تا به صورت اتوماتيک از توليد قسمت هاي جديدمطلع شوند. پادکست ها بيشتر فرمت هاي صوتي دارند ولي در بعضي موارد هم توليد کننده از فايل هاي ويدئويي يا متني در کنار فايل صوتي خود استفاده ميکند.

ژنراتور پادکست ليستي از فايل هاي پادکست را در سرور با عنوان فيد پادکست نگه ميدارد تا از اينترنت در دسترس باشد. شنوندگان پادکست هم با استفاده از نرم افزار هاي پخش کننده پادکست که با عنوان پادکچر شناخته ميشوند به همه قسمت هاي پادکست ها دسترسي دارند. با کمک اين فرآيند کاربران به قسمت هاي جديد پادکست ها به راحتي دسترسي خواهند داشت.پادکست ها هم به صورت آفلاين در دستگاه ذخيره ميشوند و ميتوان بدون نياز به اينترنت آنها را شنيد.

تکنولوژي پادکست که فايل هاي صوتي و تصويري و … را در کنار هم قرار ميدهد باعث شده که افرادي که در بيزينس راديو فعاليت ميکنند در فعاليت هاي خود تجديد نظر کنند.

پادکست ها براي شنوندگان رايگان هستند و توليد آن ها ميتواند کم هزينه باشد. توليد کنندگان پادکست (پادکستر ها) ميتوانند با دادن زمان تبليغات در پادکست خود به کسب درآمد از اين تکنولوژي بپردازند.

پادکست يک مدياي افقي (هم راستا) است و به شنودگان و توليد کنندگان اين اجازه را ميدهد که با هم در تعامل باشند.

آینده‌ی فایل‌های صوتی و پادکست‌ها چه خواهد بود؟

طبیعی است با توجه به سرعت بالای تغییرات در فضای دیجیتال، پیش‌بینی تغییرات در افق زمانی بلندمدت (مثلاً پنج سال یا بیشتر) امکان‌پذیر نبوده یا لااقل چندان دقیق نیست.

اما مشخصاً در افق زمانی دو تا پنج سال عموم صاحب‌نظران معتقدند که روند گوش دادن به فایل‌های صوتی و پادکست‌ها افزایش خواهد یافت.

اتصال دائمی و پیوسته به اینترنت توسط موبایل‌ها و نیز گسترش خودروهایی که اتصال دائمی اینترنت دارند، در کنار رواج یافتن خودران‌ها، می‌تواند روند رو به افزایش مصرف محتوای صوتی را حفظ کرده و حتی تشدید کند.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

میز تحریر خریدن و نکات آن

میز تحریر خریدن و نکات آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *