خانه / مشاوره / وقتی درآمد زن بیشتر از مرد می شود

وقتی درآمد زن بیشتر از مرد می شود

۱-مطمئناً افراد کمی وجود دارد که درآمد زن از مردان در فامیل بیشتر باشد به همین دلیل اکثر افرادی که خانواده آنها شاغل هستند نه  تنها هزینه ها بر عهده مرد است بلکه بیشتر تصمیم‌گیری‌ها با مرد خانه است وقتی که پول درآوردن مرد بیشتر باشد حرف مرد در خانه بروتر است

در قدیم به این دلیل بود که پدر خانواده حرف اول را میزند. اما امروز اینطور نیست این تصورات تصورات گذشته است و نظرات زن که شاغل چه خانه دار باید در نظر گرفته شود.

۲-بهترین روش برای زوج ها این است که بدانند مهم نیست چقدر پول به خانه می آورند باید کنار همدیگر باشند و کارها را بین همدیگر تقسیم کنند و خانواده شاد و ایمنی داشته باشند سعی کنید کارها را عادلانه تقسیم کنید.

۳- پول را از حرفهای خانه خارج کنیم مهم این است که هر دو شما کار میکنید و بقیه روز خود را به خانواده اختصاص می‌دهید

۴- این مشکل مشکل نیست که با یک گفتگو حل شود و همچنین تقسیم وظایف خانه و بحث پول و قدرت تصمیم گیری به خودی خود حل می شود این مسائل کمی  پیچیده می باشد و گروه تربیت هر یک از شما در کودکی می باشد.

۵-دراست که در نسخه قبلی کسی که پول در می‌آورد تصمیم‌گیری‌های مالی را انجام می‌داد شما به عنوان ازدواج های نسل جدید تصمیم گیری ها را به بحث بیندازید و قبل از هر تصمیم صحبت کنید که تصمیمات را چگونه اتخاذ کنید راجع به مسائلی مثل درآمد هر کدامتان چقدر است؟ چه حساب بانکی هایی دارید؟ کدامتان به مقدار پولی بیشتری نیاز دارید در کدام هزینه ها بر عهده شماست؟ قبض هایتان را چگونه باید پرداخت کنید؟ کدام تصمیمات را باید با همدیگر و کدام را جدا می توانید بگیرید؟ اگر بحث احساسی شد بدانید برخی از مسائل مالی به چیزهای دیگری کشیده شده است

 

منبع : مردمان

 

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چطوری میشه عادت های بد فراموش کنیم

چون همانطور که از اسمشان پیداست آن ها عادت هستند و چون عادت در درونتان شکل گرفته ترک کردن آن کار سختی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *