خانه / اختلافات زوجین / جلوی کدام رفتار همسرمان وایسیم

جلوی کدام رفتار همسرمان وایسیم

جلوی کدام رفتار همسرمان وایسیم

ظاهرتان را مسخره می‌کند

اگر همسرتان، شما را به دلیل ظاهرتان، یعنی وزن، قد یا حتی چهره مسخره می‌کند، نه تنها این رفتار او اشتباه است بلکه اعتماد به نفس شما را نیز از بین می‌برد. شاید فکر کنید که حرف‌های او تاثیری روی شما ندارد، اما رفته رفته بر ناخودآگاهتان تاثیری منفی می‌گذارد و شما را متقاعد می‌کند که ظاهر زیبایی ندارید. همین طرز فکر به تدریج باعث می‌شود که فکر کنید نه تنها برای همسرتان بلکه برای دیگران نیز هیچ جذابیتی ندارید.

آرزو‌های شما را حقیر می‌شمارد

اگر او مانع شما در رسیدن به آرزوهایتان شود، نباید ساکت بنشینید و به خاطر رفتار‌های او از آرزوهایتان دست بکشید. اگر او دستاورد‌های شما را مسخره می‌کند. به چند سال بعدتان فکر کنید، اگر به اهدافی که در ذهن دارید نرسید، چه حسی خواهید داشت؟ آیا از خودتان دلسرد نمی‌شوید؟ آیا انگیزه تان را برای ادامه زندگی از دست نخواهید داد؟ پس بهتر است از همین حالا در مقابل این رفتار همسرتان بایستید و برای آرزوهایتان بجنگید.

ادامه ارتباط با همسر معتاد چگونه باید باشد؟

قاطع باشید اما سرزنش نکنید.

قطعا رفتار همسرتان شما را آزار داده است. صرف پول زیاد برای تهیه مواد. وقت نگذاشتن برای خانواده و یا رفتار غیر طبیعی بعد از مصرف شما را عصبانی می‌کند. اما سرزنش و تحقیر همسر معتاد برای اشتباهاتی که انجام داده و آسیب‌هایی که به وجود آورده می‌تواند این تخریب را بیشتر کند.

– سعی کنید همسر لجبازتان را در لحظه لجبازی به آرمش دعوت کنید.

– مهارت های انتقادپذیری را یاد بگیرید و ویژگی های منفی همسرتان را حتما طبق قاعده به او بگویید. زیرا اگرهمسرتان متوجه شود که از طرف شما مورد تحقیر قرار گرفته است، لجبازیش بیشتر و بیشتر می شود

جلوی کدام رفتار همسرمان وایسیم

 تا به کی می خواهید نقش قربانی را بازی کنید؟ برای خاتمه دادن به رفتارهای نامطلوب همسرتان، شایسته است از قالب قربانی بودن رها شوید و از حق خود دفاع کنید، دفاع از حق به معنای عصبانیت، تهدید، قهر، انتقاد کوبنده و… نیست بلکه باید بتوانید در مقابل رفتارهای غیرمنصفانه همسرتان، با حفظ حرمت، مقابله مثبت کنید، چه بسا تا زمانی که شما پذیرای درخواست های ناموجه ایشان باشید، همسرتان به اشتباه گمان می کند که سبک زندگی اش درست است و نیازی به هیچ تغییری نیست.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

فایده اینکه در زندگی ببخشیم

بخشش می‌تواند به معنی ارسال این پیام به فرد باشد که همیشه عشق قوی‌تر از نفرت و ترس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *