خانه / خواستگار و خواستگاری / ملاک های انتخاب همسر

ملاک های انتخاب همسر

 

پول

یکی از ملاک های انتخاب همسر و ازدواج عادت های مالی افراد است. عادت مالی شما و همسر آینده تان چگونه است هر دو به خرج اید یا هر دو اهل پس انداز هستید؟ یکی از شما ولخرج و دیگری اهل پس انداز کردن  است؟ یک حساب جاری مشترک خواهید داشت یا هر کدام یک حساب جاری جداگانه دارید؟ باید بودجه مشخص بین خودتان شروع کنید

وقتی صحبت از پول می شود نکات زیادی هست که می‌توان آنها را در نظر گرفت که باید از خودتان و از یکدیگر بپرسید تا کاملا معین گردد چگونه پولتان را مدیریت خواهد کرد یکی از علتهای اصلی طلاق بوده است.

کودکان

زمانی که همسر خود را انتخاب می کنید به داشتن بچه نیز اهمیت بدهید سوال مهمی در مورد کودکان این است که آیا شما و همسرتان تمایلی به بچه دار شدن دارد یا خیر؟ هنگام انتخاب شریک زندگی تان باید این موضوع را نیز به او بیان کنید به خصوص اگر شما تمایلی به داشتن فرزند ندارید یا فردی که انتخاب کرده اید نمی خواهد بچه دار شود.

مذهب

باورها و اعتقادات شخصی ملت بسیار مهمی است زیرا ممکن است یکی از طرفین به همان مذهب اعتقاد نداشته باشد. زندگی کردن با فردی که انگارید مذهبی مشابه شما دارند آسان‌تر از کسی است که عقاید مشابه باید شما نیست با این حال داشتن رابطه خوب با فردی که با مذهب متفاوتی دارد سخت تر است اما غیر ممکن نیست. افرادی وجود دارد که با فردی از مذهب و باور دیگر رابطه داشتند و هر دو نیز از این رابطه راضی بودند اگر میخواهید بچه دار شوید باید درباره نحوه پرورش مذهبی فرزندتان هم با شریک زندگیتان گفت و گو کنید.

عادات

از خود شخص بپرسید که عادت های بد چیست تا از  رفتارهایی که در انتظار شماست غافلگیر نشوید می توانید از قبل رفتارهای خانواده آنها را در خانه آپارتمان محل زندگیشان مشاهده کنید تا ببینید چه عادت های بد و چه عادت های خوبی دارند.

علایق و بیزاری ها

شما باید به این پی ببرید که شریک زندگی شما به چه چیزی علاقه دارد؟ از چه چیزی بیزار است؟ کدام نوع غذا،سرگرمی، ورزش و کار را دوست دارد؟ برای تفریح چه می کند؟ اوقات فراغت خود را چگونه میگذراند؟ سرگرمی یا مهارت خاصی دارد؟ دوستان صمیمی کمی دارد؟ به دوستان خود بسیار علاقه دارد یا خیر؟

منبع چگونه

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

امروزی های چطوری به خواستگاری می روند

خواستگاری سنتی یا نوین؟ خواستگاری سنتی و خواستگاری نوین. پدید آمدن خواستگاری نوین موضوعی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *