خانه / دانستنی های زندگی مشترک / تفاوت انجام چند کار همسرمان در زنان و مردان

تفاوت انجام چند کار همسرمان در زنان و مردان

چرا مردان نمیتوانند چند کار را همزمان انجام دهند

ذهن مردان راجب چند کار همزمان

زنان در انجام چند کار به صورت همزمان بسیار بهتر از مردان عمل می کنند. شاید خانم ها با شنیدن این مسئله زیاد تعجب نکنند و بگویند این فقط توضیح واضحات است! اما دانشمندان همیشه چیزی بیشتر از آنچه عوام می دانند برای بیان کردن دارند.

دانشمندان می گویند در بدن زنان ژنی وجود دارد که سبب می شود آنها بتوانند چند کار را همزمان با هم انجام دهند در حالی که مردان این توانایی را ندارند احتمال می رود که مردان این ژن فعال را نداشته باشند.

اینها صحنه های یک فیلم علمی تخیلی نیستند، روزگار معمولی یک زن خانه دار امروزی است که یاد گرفته از تمام امکانات آدمیزادی خود استفاده کند تا بتواند مادر و همسری خوب و زنی به روز باشد و چنین شد که دانشمندان اندکی در حال این موجود دقت کردند و دریافتند که گویا زن می تواند چند کار همزمان را پیش ببرد و احتمالا بسی تعجب کردندخیلی ها بر این باور هستند که زنان بهتر از مردان می توانند چند کار را در یک زمان انجام دهند.

تفاوت انجام چند کار همسرمان در زنان و مردان

 زنان دارای اتصالات بسیار بهتری بین سمت راست و چپ مغزشان هستند، در حالی که مردان فعالیت شدیدتری را در درون بخش‌های منفرد مغز و به ویژه مخچه بروز می‌دهند. این بخش مهارت‌های حرکتی آن‌ها را کنترل می‌کند.

مردان همچنین دارای اتصالات بهتری بین بخش عقب و جلویی مغزشان هستند که این امر توانایی‌ بهتری به آن‌ها در درک سریع اطلاعات و استفاده فوری از آن برای عملی‌کردن چندین مسؤولیت را می‌دهد.

دلیل نتوانستن چند کار همزمان انجام دادن در مردان

این بدین معناست که آن‌ها در انجام اعمالی مانند یادگرفتن، شناکردن و همچنین پارک‌کردن خودرو بهتر عمل می‌کنند.

از سوی دیگر، زنان به طور مثال، در به خاطرآوردن یک چهره بهتر عمل می‌کنند و این به معنای وجود ارتباطات بهتر بین بخش‌های مختلف مغزشان است.

این مطالعه ادعای کتاب روانشناسی «مردان مریخی، زنان ونوسی» را تایید می‌کند که بر مبنای آن، زنان و مردان مانند نژادهای بیگانه متفاوت هستند.

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

کدام نوع کولر گازی بخریم

همانند مدل های دیواری هستند فقط دریچه مکش آنها بصورت اریب طراحی شده است که می توان پنل داخلی را تا بالاترین حد ممکن به سقف نصب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *