خانه / اختلافات زوجین / مشکلات ازدواج با وجود سن پایین

مشکلات ازدواج با وجود سن پایین

مشکلات ازدواج با وجود سن پایین

وقتی دختر و پسری در سنین پایین و بدون آمادگی جسمانی، عقلی و عاطفی با یکدیگر ازدواج می نماینددچار مشکلات عدیده ای می شوند.

بنابر فرهنگ ایرانی وقتی فردی ازدواج می نماید  بعد از شش ماه باید باردار بشود در غیر این صورت برچسب اجاق کور به او می زنند به خصوص اگر فرد بدلیل سن کم، تحمل این قبیل حرف ها را نیز نداشته باشد

برای تمام کردن این حرف ها قصد  باردار شدن می کندکه نه تنها در همه دوران بارداری با مشکلاتی مواجه می شود بلکه زایمانش در اغلب موارد پری ناتالمی بایست انجام گیرد. اما مساله فقط به همین جا ختم نمی شود چون احتمال مرده زایی یا عقب ماندگی ذهنی فرزندان نیز ممکن است

عواقبی که پس ازتشکیل زندگی در سنین پایین مشاهده می کنیم

 

مشکلاتی برای دختران

دختران و پسرانی که با وجود سن کم ازدواج می کنند بدلیل رشد نکردن کامل عوامل عاطفی،اجتماعی و …. دچار مشکلات و اختلافاتی میشوند که حل آنها برایشان ممکن نیست زیرا به سنی مناسبی نرسیدند.

 

از مشکلات دیگری که میتوان نام برد دخالت خانواده ها در تصمیم گیری فرزندانشان است. به دلیل اینکه زوج در سن مناسبی نیستند خانواده این زوج به بهانه راهنمایی در زندگی آنها سرک می کشند که سبب ایجاد اختلاف میشود.

 

مشکلات پسران

زمانی که پسران در جمع دوستان خود قرار میگیرند دچار ناامیدی میشوند زیرا درمی یابند که لحظات خوش مجردی را از دست داده اند و دیگر برای بازگشت به ان دوران دیر است.

 

بدلیل ناراضی بودن از زندگی دچار بیماری قلبی – عروقی میشوند.

 

از دیگر مشکلاتی که با ازدواج در سن کم برای افراد به ویژه مردان پیش می آید پشیمانی از ازدواج و انتخاب همسر و نارضایتی از همسر می باشد زیرا این افراد در دوران نوجوانی به دلیل نرسیدن به ثبات عاطفی لازم در انتخاب خود دچار اشتباه شده اند.

مشکلات ازدواج با وجود سن پایین

منبع:نمناک و تبیان

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

با چشم چرانی مردها چکار کنیم

چشم چرانی کردن مردها باعث می شود خانم ها احساس عدم امنیت کند .این کار مردها هیچ معنی ندارد این فقط یک میل گذرا است که در ذهن مرد اتفاق می‌افتد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *