خانه / خواستگار و خواستگاری / چطوری با بیمار صرع ازدواج کنیم

چطوری با بیمار صرع ازدواج کنیم

چطور با بیمار صرع ازدواج کنیم

ژنتیک؛ بیشترین نقش در ایجاد صرع

وراثت در ابتلای به این بیماری نقشی موثر دارد و در صورت ابتلای بستگان درجه اول فرد مبتلا به صرع، ریسک ابتلا به بیماری در خانواده بالاست،

صرع واگیر دار و مسری نیست و با دارو قابل درمان است

این استاد اعصاب با بیان اینکه صرع یک بیماری مسری نیست، عنوان کرد: صرع واگیر دار نیست و از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود، در بیشتر موارد ۷۰ الی ۸۰ درصد افرادی که به صرع مبتلا هستند در اثر ژنتیک به این بیماری دچار شده اند.

ازدواج با بیماران مبتلا به صرع

در کل برای ازدواج و بچه‌دار شدن این بیماران مشکلی وجود ندارد اما بسته به جنسیت، بین زن و مرد تفاوت است. در صورتی‌که بیمار مبتلا به صرع، خانم باشد، باید در مورد داروهایی که در دوران بارداری مصرف می‌کند، تجدیدنظر کرد؛ به‌طوری‌که در حین بارداری حمله‌ای بر مادر عارض نشود. اما در کل و با اعمال محدودیت‌های خیلی کم و جزیی، منعی برای ازدواج، اشتغال و فرزندآوری برای بیماران صرع وجود ندارد.

به همسر آینده باید بگویم، من صرع دارم؟

اگر قصد ازدواج دارید بهتر است بیماری صرع خود را با شخص مورد نظر در میان بگذارید؛ اگرچه هستند کسانی که صرع دارند و آن را مخفی می‏کنند. شما نه تنها آن را پنهان و مخفی نکنید، بلکه با کمال شجاعت و صادقانه مشکل خود را با طرف مقابل در میان بگذارید و او را با رفتن نزد پزشک معالجتان یا هر پزشک دیگر، قانع کنید که با کنترل صرع می‏توانید یک زندگی سالم و پربار داشته باشید.

میل جنسی در افراد مصروع چگونه است؟

اختلال عملکرد جنسی در بین مردان مصروع شایعتر است.برخی داروهای ضد صرع از قبیل: فنوباربیتال و پریمیدون، می توانند باعث ایجاد و یا تشدید اختلال عملکرد جنسی شوند.

آیا فرد مبتلا به صرع می تواند ازدواج کند؟

احتمال این که فرزندش دچار صرع شود ، حدود نیم درصد است.میگنا دات آی آر.حال اگر مادری مبتلا به صرع باشد،به دلیل آنکه صرع ، طبیعتاً اساس ژنتیکی هم دارد، احتمال ابتلای کودک به صرع، حدود ۵ درصد است.

چطوری با بیمار صرع ازدواج کنیم

 بدین ترتیب با بررسی صحیح و منطقی این مسئله ، بیماران مصروع می توانند یک زندگی و ازدواج موفق داشته و فرزندان سالمی به دنیا آورند.

منبع:بیتوته،نیکی صالحی

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

امروزی های چطوری به خواستگاری می روند

خواستگاری سنتی یا نوین؟ خواستگاری سنتی و خواستگاری نوین. پدید آمدن خواستگاری نوین موضوعی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *