خانه / اختلافات زوجین / از همسرم بدم میاد چکار کنم؟

از همسرم بدم میاد چکار کنم؟

همه‌ی رابطه‌ها پستی و بلندیهایی دارند گاهی شاد هستید و گاهی به شدت احساس بدبختی می‌نمایید. هر دو وضعیت کاملا طبیعی‌اند. اما اگر به جایی برسید که احساس کردید واقعا از شوهرتان متنفرید پس باید فکر کنید. نفرت یک حس بسیار قوی می باشد و وجود آن در رابطه‌ی زناشویی کاملا غلط است.

روی چیزهایی که دوست دارید تمرکز نمایید

روی چیزهایی تمرکز کنید که در وجود همسرتان دوست دارید. هیچ چیزی تماما خوب یا تماما بد نمی باشد در نظر گرفتن نقاط قوت همسرتان و ویژگیهای مثبت او به شما اجازه می‌دهد موقعیت‌تان را دوباره ارزیابی نمایید و همه چیز را سیاه و سفید نبینید. اگر کفه‌ی خوبیهای او سنگین‌تر باشد، خیلی کمتر احساس بد و منفی خواهید نمود.

سهم خودتان در شرایط پیش آمده را پیدا نمایید

احساس خشم و نفرت معمولا زمانی برانگیخته می‌شود که اختلالی در رابطه پیش می‌آید؛ نه تنها بین شما و همسرتان بلکه بین شما و خودتان قبل از اینکه انگشت اتهام را به سوی همسرتان بگیرید، خودتان را ارزیابی کنید. آیا در مورد مشکلی که پیش آمده با همسرتان حرف زده‌اید؟ آیا در شرایط پیش آمده شما بی‌تقصیرید؟

ببینید واقعا چه اتفاقی افتاده

ممکن نیست  که نفرت بدون علت خاصی سربرآورد و پیدا کردن منشاء این حس، اولین قدم برای تعیین اقدام بعدی است. تا علت خشم و نفرت خود را ندانید چگونه می‌توانید برای رابطه‌تان کاری بکنید؟

منبع:seemorgh

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

فایده اینکه در زندگی ببخشیم

بخشش می‌تواند به معنی ارسال این پیام به فرد باشد که همیشه عشق قوی‌تر از نفرت و ترس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *