خانه / خواستگار و خواستگاری / عواقب ازدواج کردن در اینترنت

عواقب ازدواج کردن در اینترنت

عواقب ازدواج کردن در اینترنت

 85 درصد ازدواج‌های اینترنتی منجر به طلاق می‌شود گفت: بر اساس تحقیقات متخصصان علوم رفتاری و آسیب‌شناسی اجتماعی، ۸۵ درصد ازدواج‌های خودگزین و اینترنتی در ۳ سال نخست زندگی منجر به طلاق می‌شود.

مهمترین اقدام یا فرایند قبل از ازدواج موضوع آشنایی بین زن و مرد است و در شکل این آشنایی پس از ازدواج توصیه‌های والدین و بزرگترها به وجود می‌آمد و ۹۴ درصد از این گونه ازدواج‌ها منجر به یک زندگی پایدار و بادوام می‌شود، زیرا والدین اگرچه بی‌سواد و متعلق به نسل گذشته باشند اما در این مسئله مهم معیارهایی را در نظر می‌گیرند که به ذهن جوانان کمتر خطور می‌کند

ازدواجی با طعم اینترنت

اما در کنار ازدواج دانشگاهی، رفته رفته با ظهور پدیده های جدید ارتباطی مانند تلفن همراه و اینترنت، در نوع ارتباطات و نحوی آشنایی دختران و پسران تغییرات چشمگیری اتفاق افتاد، که به علت ماهیت مجازی آن نقش خانواده در آن بسیار کم رنگ شد و شکل جدیدی از ازدواج پا به عرصه وجود گذاشت که در سالهای اخیر رشد مضاعف و چشمگیری داشته است. که به آن ازدواج اینترنتی گفته می شود.

آیا شناخت اینترنتی ممکن است؟

فردی را که در اینترنت دیده می شود، می توان به کوه یخی که در اقیانوس قرار دارد و تنها بخشی از آن بیرون است، تشبیه کرد. ما فقط همان قسمت اندک را می بینیم و قسمت های زیرین آن از دیدمان پنهان می ماند؛ بنابراین آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر کافی و جالب نیست.

خطرهای شناخت‌های اینترنتی

دخترها و پسرها به طور معمول در فضای مجازی اطلاعات صحیحی درباره سن، وضعیت تحصیلی، شرایط خانوادگی و اقتصادی و این قبیل موارد به یکدیگر منتقل نمی کنند و بر اساس همین اطلاعات نادرست، ارتباطی کاملا مجازی و غیرواقعی برقرار می کنند. وقتی این ارتباط ادامه پیدا می کند، وابستگی عاطفی بین آن ها ایجاد می شود و پس از ایجاد وابستگی، کم کم به فکر آشنایی بیشتر و در نهایت ازدواج می افتند و در این شرایط، خانواده های خود را در جریان قرار می دهند.

اعتیاد خطرناک به آشنایی های اینترنتی

عواقب ازدواج کردن در اینترنت

یکی دیگر از معایب ملاقات‌های اینترنتی این است که هر دختر و پسری ممکن است ملاقات های اینترنتی متعددی داشته باشد تا به اصطلاح بتواند افراد دیگر را هم بررسی و شناسایی کند. ادامه دادن چنین رفتاری نه تنها جلوی علاقه مند شدن افراد به یکدیگر را می گیرد، بلکه نمی تواند به داشتن رابطه طولانی منجر شود، چراکه آن ها به این نوع قرارها معتاد شده و مدام دنبال گزینه ای بهتر از قبلی هستند.

منبع»روزانه آنلاین،ایسنا،

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

امروزی های چطوری به خواستگاری می روند

خواستگاری سنتی یا نوین؟ خواستگاری سنتی و خواستگاری نوین. پدید آمدن خواستگاری نوین موضوعی است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *