خانه / آشپزی / تاثیر خوردن یک حبه سیر بر بدن

تاثیر خوردن یک حبه سیر بر بدن

پیشگیری از تجمع پلاک

در یک مطالعه با حضور سوژه‌هایی مبتلا به سندرم متابولیک که در بازه سنی ۴۰ تا ۷۵ سال بودند، به یک گروه روزانه و به مدت یک سال ۲,۴۰۰ میلی گرم عصاره سیر کهنه و گروه دیگر دارونما دریافتن کردند. گروهی که مکمل دریافت کرده بودند کاهش در انباشت پلاک سرخرگی نسبت به گروه دیگر را نشان دادند. همچنین، گروه دریافت کننده عصاره سیر کهنه انباشت آرام‌تر پلاک نرم که به راحتی پاره شده و سرخرگ‌ها را مسدود می‌کند را تجربه کردند.

کنترل فشار خون

به نظر می‌رسد ترکیبی به نام اس-آلیل سیستئین موجود در سیر کهنه می‌تواند تولید نیتریک اکسید را بهبود می‌بخشد که ماهیچه‌ها را شل می‌کند، سرخرگ‌ها را گشاد کرده و از این رو، فشار خون را کاهش می‌دهد.

کاهش سطوح کلسترول

طی یک مطالعه، بیماران چاق که روزانه و برای شش هفته ۳,۶۰۰ میلی گرم سیر کهنه دریافت کرده بودند، کاهش کلسترول بد (LDL) و همچنین کاهش پروتئین واکنشی C. که موجب التهاب می‌شود را تجربه کردند.

چگونه سیر بخوریم تا دهان مان بو نگیرد؟

اگر یک حبه کوچک سیر را با وسیله‌ای مانند چوب خلال دندان، از چند جا سوراخ کنیم و آن را با یک لیوان آب قورت دهیم، دهان مان بوی بد نخواهد داد.
فقط حواس تان باشد که با آب فراوان بخورید تا در گلویتان گیر نکند. ضمناً اگر بیماری خاصی دارید، حتماً با پزشک تان مشورت کنید.

درمان آکنه و جوش صورت


خوردن یک حبه سیر خام صبح ناشتا به دلیل مقادیر بالای آلیسین که خواص ضد باکتری و ضد التهابی دارد با پاکسازی کبد و بدن به درمان آکنه و جوش صورت کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

خواص ضد میکروبی و ضد قارچی سیر تازه با عسل برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید می باشد و از ابتلا به بیماری های ویروسی، باکتریایی و هر نوع عفونت دیگر پیشگیری می کند.

درمان سرماخوردگی و سرفه

معجون سیر خام با عسل با تحریک تولید آنتی بادی ها در بدن به درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا می می کند، همچنین گفته می شود که برای درمان سرفه هیچ ماده ای مفید تر از شربت سیر خام با عسل نیست

منبع: بهداشت نیوز،ایرنا

درباره‌ی amin

همچنین ببینید

چکار کنیم تو روزگی تشنه نشیم

شروع افطارى بایستى با چند عدد خرما، همراه با كمى آب ولرم یا شیر ولرم باشد.– سعى شود بین افطارى و شام فاصله ای وجود داشته باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *